Choď na obsah Choď na menu
 


Všetko o hádke s kamoškou

21. 3. 2010

,, Okay! Už sa s tebou nerozprávam!!! Čau!" - Povie, otočí sa a odíde. A ty sa môžeš prechádzať po meste sama, do cukrárňe sama, cez prestávky sama...

Zaučím ťa:

 

Hádka má 4 fázy:

 
Hádanie
Opovrhovanie
Ľútosť
Zmierenie

 

O prvej fáze toľko

Vo fáze hádania z teba vyletí všetko, čo sa do teba dostane počas kamarátstva, určite sa nájde niečo, čo ti na nej vadilo. A keď sa hádate, tak, no, dievčatá nenadávajú ale dievčatá sa vedie ovládať a plápolá to v nich, pokiaľ sa nepohádate a nerozhneváte.

 

O druhej fáze toľko

V tejto fáze sa hneváš, piškvoríš, hneváš sa na ňu veľmi, pozeráš na ňu tými svojimi očami, ktoré kričia ,, Ty si teda! " Alebo ,,Jaka trapka" . Stále rozmýšľaš nad priebehom celej hádky, prehrávaš si to, ako sa to rýchlo zbehlo, čo všetko si jej nepovedala a chceš jej to povedaš, tak hľadáš možnosť.

 

O tretej fáze toľko

Fáza Lútosti je asi najsmutnejšia. Šak názov hovorí sám za seba. Táto fáza prichádza 5-6 hodín po hádke. V tejto fáze ľutuješ celú hádku, vieš aká to bola blbosť, no väčšinou ide o to, že nevieš, či je už aj ona v tejto fáze, preto sa tváriš nahnevane, no vo vnútri si zničená, jej pokoj a hnev ťa pripravuje o všetku energiu. Chceš sa uzmieriť, ale nevieš ako a preto čakáš, či začne ona. Nechceš sa ospravedlniť, nikto nechce, ale ak ona nezačne, tak musíš ísť do štvrtej fázy.

 

Konečná! Štvrtá fáza

Hľadáš príležitosť, hľadáš dôvody, čakáš kto začne, či to naozaj musíš, no, prečo by si sa neospravedlnila ty? Lebo v kamarátstve rovnako ako chlapci, rovnako ako manželstvo, rovnako ako prevaha. Ide tu o silu mysle, kto vyhrá, kto sa zloží? No, v niektorých prípadoch to prejde samo, napr. na druhý deň v škole akoby nič :D, ale niekedy sa musíš ospravedlniť. Ako? Čítaj a pochopíš, že ti odpustiť bude musieť:

 

,,Počuj, viem, že sme sa hádali, ale naše priateľstvo pre mňa znamená viac, ako nejaká hlúpa hádka. ....." Ďalej to ide samo

Alebo

,, Doma som rozmýšľala nad tým, prečo sme sa hádali, kde je koreň veci a prišla som na to, že to bol len malý korienok oproti nášmu priateľstvu. Nie je jednoduché priznať si chybu, ale chybu sme spravili my obidve. ..." Ďalej to ide samo.

Alebo

,, Už to nevydržím, chcem byť s tebou kamarátka a viem, že aj ty chceš. Sorry že som ťa urazila, ale aj ty si mňa urazila, sme si qit a myslím si, že sa môžme znoa kamarátiť."

 

Čo nikdy nehovor:

 

- Nebola som moja vina

- Nebudem sa ti ospravedlňovať

- Nič zlé som nespravila

- Sorry že hovorím to, čo si myslím

 

Pomôcky:

  • Pomôže, keď jej pripomenieš nákupy, alebo smiešne spomienky, alebo smutné spomienky.
  • Pomôžu aj slová, ktoré si kamošky bežne nehovoria: Mám ťa veľmi rada, Mám ťa prirada na to, aby som ťa stratila.

 

Dúfam že som pomohla :)

________________________________________________________________________

!!!Kopírovať so zdrojom!!!

http://mystage.estranky.sk/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

s mojou kamoškou je to hrozneee

(11soso11, 3. 1. 2012 9:30)

Viete niekto z vás niake slová ktore by sa dali vinadat mojej kamoske? neustale sa hadame a ja toho mam uz plne zuby........... Furt ma uráza a nadava na mna... tak s nou uz chcem skoncit